رویداد

رویداد

 

انتخاب بهترین راکت :
انتخاب راکت خوب ممکن است  برای شما کار سختی باشد . وقتی که من بازی کردن رو شروع کردم ، مطلقا هیچ اطلاعاتی در مورد اینکه از کجا شروع کنم نداشتم . کدام را انتخب کنم ؟ پولم را پس انداز میکردم و راکت ارزان رو میخریدم یا روی راکت گران تر سرمایه گزاری میکردم ؟ کدام مارک رو انتخاب میکردم ؟
چند سایت خرید انلاین رو مشاهده کردم و حتی گیج تر هم شدم . در آن سایت ها صد ها عدد از  محصولاتی بود که به اسکواش اختصاص داده شده بودند و من مطلقا هیچ ایده ای نداشتم که کدام راکت مناسب ترین برای من        می باشد . در آن موقع هیچ راهنمایی در اینترنت برای اینکه یک راکت درست انتخاب کنم وجود نداشت ، پس من اینکه کدام راکت بهتر می باشد را رها کردم و یک راکت ارزان که به نظرم خوب بود را خریدم .
ولی شما در موقعیت مناسب تری هستید . من تمام این نکته هایی را که از آن موقع یاد گرفتم رو با شما به اشتراک میگذارم و به شما در انتخاب بهترین راکت کمک میکنم.
 
1 : با بازه قیمتی شروع کنید :
شما میتوانید راکت های خیلی ارزانی را پیدا کنید یا حتی انواع خیلی گران رو . این بیشتر به بودجه شما بستگی دارد ، اینکه چه مقدار می توانید بخاطر یک دسته هزینه کنید .
حال اینکه  قطعا بهتراست که  برای یک  راکت با کیفیت بالا سرمایه گذاری کنید. بهتراست بخاطر بسپارید راکت فقط یک ابزار هست و مساله مهارت شما و اینکه چه اندازه از بازی لذت می برید ، می باشد . پس اگر مبتدی هستید برای خرید گران قیمت ترین راکت عجله نکنید .
سطح مقدماتی : راکت ها حدود 30 تا 50 دلاز قیمت دارند . اگر نمی خواهید پول زیادی برای راکت خرج کنید و فقط می خواهید کمی اسکواش بازی کنید این بهترین گزینه است .
سطح پیشرفته :این راکت ها قیمت های بیشتری دارند اما عملکرد خیلی بهتری رو به شما میدهند ، پس اگر اغلب اکواش بازی میکنید یک دسته پیشرفته تر را انتخاب کنید .
 
 2 : پارامترهای یک راکت :
خصیصه های زیادی وجود دارند که بر عملکرد و ویژگی های راکت تاثیر می گذارند . اصلی ترین آنها وزن ، جنس راکت ( کربن ، تیتانیوم ) ، اندازه و شکل سر راکت و همچنین بالانس راکت می باشند .
 
3 : مارک راکت :
تعدادی زیادی از بازیکن ها به مارک مورد علاقه شان گرایش دارند ، بقیه بازیکنان مارک های مختلف راکت ها را بصورت پیوسته مقایسه میکنند و سپس تصمیم می گیرند که کدامیک بهترین گزینه برای آنها می باشد .
محبوب ترین مارک ها Dunlop , Prince , Head  و Wilson هستند .
 
 تفاوت های راکت های اکواش – چگونگی فهمیدن آنها :
تفاوت های کلیدی راکت های اسکواش ، وزن ، جنس ، بالانس و شکل و اندازه سر راکت می باشد . این خصوصیات واقعا کابوسی هستند برای مبتدیان و حتی بازیکنان متوسطی که آنها را کامل متوجه نمی شوند .
اما دلیلی برای ترسیدن نیست .در اینجا هر چیزی را که شما باید درباره تفاوت های راکت ها بدونید را توضیح خواهم داد.
خبر خوب اینکه شما مجبور نیستید هر ویژگی راکت را برای خریدن راکت خوب بدانید . اگر در سطح بالایی بازی  می کنید هیچ عاقلانه هم نیست گه هر گرم از وزن یا هر سانتی متر از اندازه سر راکت را حساب کنید . درک ابتدایی از تفاوت ها کاملا کافی می باشد .
وزن :
این ویژگی واقعا خیلی آسان می باشد . وزن راکت های اسکواش بین 120 گرم تا بیش از 200 گرم توضیع می شود . راکت های سبک تر معمولا گرانتر هستند به این خاطر که به موادی با کیفیت بالاتری نیاز دارند .
راکت های سنگین ( 180 گرم و بیشتر ) انتخاب خوبی برای مبتدیان هستند . وقتی به توپ ضربه میزنید
 وزن به شما کمک میکند تا فقط رو کنترل آن تمرکز کنید . نکته منفی اینست که شما هرگز نمی توانید به آن کنترلی که با راکت سبک دارید ، برسید .
راکت های وزن متوسط ( 140 تا 180 گرم ) برای بازیکنان با تجربه تر مناسب می باشند . چرا ؟ به این علت که ضربه محکم به توپ زدن سخت تر می باشد ، بازیکن می باید قدرت خودش را با کنترل درستی از توپ ترکیب کند تا ضربه قدرت مناسب دست پیدا کند – که این کار می تواند خیلی مشکل باشد برای بازیکنانی که هنوز در حال یادگیری این ورزش می باشند . این راکت ها گران تر نیز می باشند.
راکت های سبک ( 120 تا 140 گرم ) – برای بازیکنان خیلی با تجربه
پس پیشنهاد من اینست که – اگر تازه بازی اسکواش را شروع کرده اید  ، راکت سنگین تر و ارزانتر را انتخاب کنید و بعد از آنکه تجربه و مهارت پیدا کردید به راکتی گران تر و سبک تر ارتقا دهید .
جنس راکت :
موادی که بیشترین استفاده را دارند عبارتند از :
الومینیوم – ارزان ترین راکت ها معمولا از الومینیوم ساخته می شوند . آنها سنگین ( در حدود 200 گرم ) می باشند اما خیلی با دوام هستند و به سختی آسیب می بینند . نکته منفی آنها لرزشی هست که در مقع ضربه زدن به توپ ایجاد می کنند.
ترکیب های گرافیت – معمولا تیتانیوم و کربن به گرافیت اضافه می شوند . این راکت ها برای بازی ، بهتر و سبک تر هستند – اما وقتی بد استفاده شوند ، می شکنند.
بالانس :
یا توزیع وزن – ما راکت ها را تفکیک می کنیم به :
راکت هایی با سر سنگین :  وزن بیشتر در قسمت سر راکت می خوابد و راکت در دست شما سنگین احساس می شودو برای انتقال ضربه قدرتمند آسان تر می باشد .
راکت هایی با سر سبک : وزن  بیشتر به سمت دسته می باشد بنابراین کنترل بهتری نسبت به توپ دارید.
راکت هایی با بالانس متوسط –
بهترین راه برای فهمیدن که بالانس راکت برای شما مناسب است ، امتحان کردن آن است . وقتی احساس غیر طبیعی در دستانتان دارید ، از آن راکت بگذرید . نکته این است که این گزینه تنها به اولویت های شخصی شما بستگی دارد ، بعضی افراد راکت هایی با سر سنگین دوست دارند و بعضی دیگر راکت هایی با بالانس متعادل .
شکل و اندازه سر راکت :
سر های بزرگ ( 500 سانتیمتر مربع ) به شما فضای مطلوب بزرگ تری میدهند ، بنابراین ضربه زدن با آنها به توپ آسان تر می باشد و به شما امکان ضربه با قدرت بیشتری را میدهند .
سرهای کوچکتر امکان کنترل بیشتری را به شما می دهند .
منبع : http://squashracketinfo.com
مترجم  : ایمان نصیرزاده

تقویم

مهر.1394
ی د س چ پ ج ش
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

جستجو