شروع تمرینات ورزشکاران بر طبق ابلاغ وزارتخانه و فدراسیون خواهد بود.

 

غلامحسین اصغری رئیس هیأت اسکواش خراسان رضوی در مصاحبه با روابط عمومی این هیات گفت:

در همان روزهای ابتدایی شیوع ویروس منحوس کرونا، تکلیفی شد تا با نظر وزارت ورزش و جوانان رویه تصمیم گیری و هدایت ورزش در استان ها تغیراتی داشته باشد که به دنبال آن دکتر سلیمانی و دیگر مسئولین فدراسیون نیز تصمیم گرفتند تمهیداتی بیندیشند تا از این شرایط حداکثر استفاده را ببریم.

 

وی افزود: با توجه به ارتباط تنگاتنگ فدراسیون با مراکز استان‌ها، و همچنین استفاده از تجربه سایر استان ها، ما نیز تلاش کردیم تا از شرایط به وجود آمده استفاده مطلوب را ببریم و برنامه ریزی کنیم تا جوانان و نونهالان با فراغ بال فعالیت‌های مرتبط با اسکواش را داشته باشند.

 

وی در ادامه گفت : شیوع ویروس کرونا در ابتدا نه تنها برای ورزش بلکه برای کل جامعه، یک تهدید و چالش بود که تصمیم گرفتیم این تهدید را به فرصت همدلی تبدیل کنیم و در راستای فعالیت‌های جانبی در منزل اقداماتی را انجام دهیم.
از جمله این اقدامات طرح اسکواش در منزل می‌باشد که ورزشکاران هیات با رهنمودهای مربیان در حداقل فضاهای ممکن از جمله، پذیرایی، پارکینگ و پشت بام برای انجام تمرینات اسکواش و آمادگی جسمانی اقدام می‌کنند و تاکنون نیز ادامه داشته است.

 

وی ضمن برشمردن دیگر فعالیت های هیات اسکواش استان گفت: یکی دیگر از اقدامات مهم ما در این دوران، مسابقه کشوری نقاشی، اسکواش و همدلی ملی بود که با توجه به ابراز علاقه‌مندی کودکان و رده‌های پایه به ورزش اسکواش به همت هیات اسکواش خراسان رضوی و با همکاری کمیته کودک فدراسیون اسکواش برگزار شد.

 

وی همچنین در رابطه با آغاز تمرینات مجدد رشته اسکواش در سطح استان گفت:
هم اکنون طبق پروتکل ها و اعلام وزارت، برخی رشته‌های ورزشی فعال شدند و امیدواریم وضعیت مشهد به زودی سفید شود تا با رعایت دستورالعمل‌های  لازم نسبت به آغاز تمرینات اسکواش اقدام کنیم. کورتهای اسکواش نیز بر اساس تصمیم گیری رئیس فدراسیون و وزارت خانه، به محض ابلاغیه و هماهنگی شروع به کار خواهیم کرد.


در پایان جا دارد از مسئولین فدراسیون اسکواش، ورزشکاران، مربیان، داوران، هیات رئیسه و تمامی خانواده‌های این عزیزان که از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا کنون در کنار کنار یکدیگر بوده‌ایم تشکر کنیم و تمام تلاشمان را خواهیم کرد تا از این شرایط سخت به بهترین نحو عبور کنیم.


tag ارسال شده در تاریخ : ۱۳۹۹/۰۳/۲۸    tag ثبت شده در گروه های خبری :    tag چاپ


تمامی حقوق این وبسایت متعلق به هیأت اسکواش خراسان رضوی می باشد